УВП позамовне виробництво алюмінієвих конструкцій

Отримавши замовлення на проектне впровадження, від компанії "ЄВРОВІКНОБУД", що спеціалізується на будівельному бізнесі, а саме на виробництві та монтажі світлопроникних алюмінієвих та металопластикових конструкцій системи SCHUCO, у процесі обстеження стало зрозуміло, що потрібно впроваджувати систему УВП. Це було позначено тим, що діюча система обліку на базі 7.7 ніяк не могла охопити всю специфіку багатоступеневого виробництва (переділів), обліку сторонньої переробки матеріалів (фарбування та рихтування алюмінію), робота з постачальниками, субпідрядниками, виробничого планування матеріалів з прив'язкою до технологічних карт, а також проведення монтажу на об'єктах зі своїм приоб'єктним складом. (Тим більше що в засновників вже давно було величезне бажання отримувати оперативну інформацію, на якій стадії знаходиться замовлення від підрядників, і які з цих замовлень рентабельні, а які ні. Коли бачиш реальну рентабельність у розрізі витрат на сировину та матеріалів, витрат на оплату праці та витрат субпідрядників, з витратами на транспортні перевезення, це дозволяє припинити безконтрольну витрату матеріалів у компанії, утримувати терміни виконання виробничих операцій, і отримувати прозору систему постачання з графіком поставок і контролем платежів з контрагентами.


На першому етапі, що зайняло приблизно 2 місяці, було виконано аналіз потреб компанії. Зокрема: було проведено інтерв'ювання зі співробітниками підприємства у різних підрозділах, на керівних та на робочих спеціальностях. Слухали та фіксували всі нюанси роботи та взаємовідносин одних відділів з іншими, записували бажання кожного працівника, якому було не байдуже зручність роботи свого місця. Також вивчали діючий бізнес-процеси, особливо процес взаємодії конструкторського відділу з виробництвом та монтажними бригадами, відділу логістики з бухгалтерією тощо. Це дозволило розширити коло завдань, які стоять перед новою системою обліку, і зрозуміти які ресурси для впровадження будуть потрібні.


На другому етапі робіт необхідно було внести доопрацювання та зміни до типової конфігурації інформаційної системи, які були виявлені у процесі обстеження, а саме:


Була визначена потреба в програмній інтеграції конструкторської програми з базою даних, щоб зменшити людський фактор при ручному введенні інформації, а також збільшити швидкість занесення великих специфікацій, не збільшуючи штат співробітників.

Створено нові механізми для автоматичного обліку аналогів номенклатури, які мають на меті виробити поклади залишків комплектуючих та матеріалів на складах зі старими артикулами, що дозволило б вивільнити матеріальні активи, заморожені в матеріалах на складах.

 

  • Створено додаткові можливості для імпорту специфікацій до основних документів обліку, не ручного введення позицій, а завантаження з табличних документів, створених у програмі MS Excel. Що збільшило швидкість введення та зменшило кількість помилок.
  • Додатково було внесено до документообігу статуси за основними документами, щоб: перше – розподілити ролі між співробітниками, друге - для чіткого напрями протікання замовлення всередині компанії з можливістю будь-якої миті зрозуміти, де зараз відбувається затримка чи збій, й у третіх, банально бачити на якій стадії знаходиться виконання замовлення, для орієнтування замовника та керівництва.

    • Було визначено потребу у розширенні функціоналу, у частині ведення автотранспортного обліку, та отримання звітності щодо витрат кожного виїзду окремо, з можливістю розподілу даних витрат за собівартість своєї продукції.
    • Додатково розроблено документ для ведення власного та орендованого будівельного обладнання – це колиски, спеціальна техніка тощо. тощо, з урахуванням закріплення до будівельної бригади та контролю дат введення в експлуатацію та строків отримання дозвільних документів. Виконання цього функціоналу призначене для використання в пристроїв Android (Тонкі форми документа).

    • Додатково доопрацьовано форму картки співробітника для ведення в них об'ємного архіву обов'язкових дозвільних документів, навчання та допусків з нагадуванням про закінчення терміну дії документа або вимоги проходження спеціального навчання співробітника.
      

    • Було проведено об'єднання з програмою розрахунку металопластикових конструкцій WinCalc, яка дає доступ до дилерської версії, з якої натисканням однієї кнопки вивантажувалася специфікація по виробу і список готової продукції.
    • Розширено функціонал системи нарахування, виплати та обліку із заробітної плати в управлінському обліку, оскільки компанія має п'ять окремих способів нарахування (за різними напрямками бізнесу): виробництво алюмінієвих виробів, виробництво металопластикових виробів, сервісна служба, служба монтажу алюмінієвих виробів та монтажу металопластикових виробів.


    • Було розроблено нову схему обліку резервування матеріалів і конструкцій обліку потреб власного виробництва, у розрізі кожного замовлення від покупця. З можливістю автоматичного зняття резерву матеріалів під час передачі їх у виробництво.
    • Повністю опрацьовано механізм специфікацій виробів з прив'язкою до технологічних карт за номерами виробничих операцій та робочих центрів. З використанням документа "План виробництва за зміну" для розподілу навантаження на виробничі центри з випуску продукції в позамовному виробництві.


    • Створено новий механізм автоматичного заповнення посилань документа «Замовлення Покупця» у всіх документах, пов'язаних із виробничим процесом, що дозволило побачити всю структуру підпорядкованості замовлення. Цей механізм створив нові можливості для формування всіх аналітичних звітів у розрізі Замовлення Покупця, наприклад, звіт "Валовий прибуток".

    На третьому етапі впровадження – були підготовлені та перенесені всі аналітичні залишки з управлінського та бухгалтерського обліку у розрізі контрагентам, матеріалів, готової продукції МШП, ОЗ та інших.

    Виконувалась без зупинки виробництва поетапна інвентаризація товарно-матеріальних засобів. Результат інвентаризації дав розуміння реальних залишків ТМЦ компанії, на підставі якої було проведено аналіз можливого підбору аналогів, що дозволило розморозити значну частину залишків матеріалів і конструкцій, що зберігаються, і пустити їх у виробництво. Також адаптувався вид назви номенклатури, вводилися чи коригувалися статті під єдиний стандарт фірми. Одночасно було проведено навчання складських працівників та операторів бази даних, які формували документи для виробництва вже у новому форматі без зупинки поточної роботи. Також було проведено навчання обліковців та постачальників та налагодження допоміжних звітів та зручних для роботи інтерфейсів. Цей процес зайняв 2,5 місяці безперервної роботи.

    І на четвертому і найдовшому етапі в 6 місяців відбувалося основне навчання співробітників компанії на їхніх робочих місцях з доступом до бази даних, з налаштуванням інтерфейсів та звітів. Також відточувалися та коригувалися документи з урахуванням усіх зауважень та прохань співробітників, озвучених та обумовлених на загальних нарадах, де все фіксувалося, та одразу оформлялося як тих. завдання із уже встановленим терміном виконання.

    У процесі експлуатації конфігурації УВП 1.3, була проведена оптимізація роботи інформаційної бази на платформі з урахуванням зростання продуктивності Server(а) кластерів та часу відгуку програмного ключа клієнтських ліцензій.

    Зрештою, компанія з чисельністю 230 співробітників, двома виробництвами, трьома складами та двома офісами, закрила всі свої потреби в управлінні підприємством.



    Дата внедрения:  27 декабря 2013&

    Клиент:  ЕВРОВІКНОБУД
    Населенный пункт:  Київ

    Внедренный продукт:  Управління виробничим підприємством для України
    Версия:  8.2, мережева

    Галузь:  Будівництво та ремонт
    Общее число автоматизированных рабочих мест:  43





    ← Все внедрения